KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 211)

Sport

Skenderbeu-Partizani, titulli vendoset në Korçë të premten

skenderbeu, partizani, titulli kampion, superliga, java e fundit, kategoria superiore

Skënderbeu do të presë të premten në Korçë, Partizanin, në një sfidë delikate, të vlefshme për titullin kampion për sezonin 2015-2016 të kategorisë superiore. Skënderbeu është më I favorizuar drejt titullit, megjithatë trajneri I skuadrës korçare, Mirel Josa ka kërkuar përkushtim maksimal nga futbollistët e tij dhe fitoren e ndeshjes. …

Më shumë

“Loro Boriçi” drejt përfundimit

"Loro Boriçi" drejt përfundimit

Rindërtimi i stadiumit “Loro Boriçi” në Shkodër është drejt përfundimit. Gjatë një vizite në këtë qytet, kryeministri Edi Rama është ndalur edhe për një inspektim të shkurtër në këtë impiant sportiv. Në një postim të tij në rrjetin social “Twitter”, Kryeministri ka vlerësuar transformimin e jashtëzakonshëm të këtij stadiumi. “Stadiumi …

Më shumë

VOLEJBOLL FEMRA – PËRGATITJET E KOMBËTARES

kombetarja e volejbollit femra, pergatitjet, volejboll, lajme sport

Kombëtarja e Shqipërisë në volejboll për femrave, e cila drejtohet nga trajnerët Altin Martiro dhe Roland Tarja, Shqipëria, do të jetë pjesëmarrëse në Ligën e Evropës, ku do të ketë përballë Poloninë, Bjellorusinë dhe Sllovakinë. Për trajneri Martiro, drejtimi i Kombëtares është privilegj, por edhe përgjegjësi. Për Martiron, Kombëtarja do …

Më shumë