KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 210)

Sport

Fier, shpaloset flamuri gjigant

Fier, shpaloset flamuri gjigant

Qyteti i Fierit, i njohur për tifozerinë e zjarrtë, por edhe atdhedashurinë, është bërë protagonist i një ngjarjeje mbresëlënëse. Në prag të takimit të shumëpritur Shqipëri- Rumani, sportëdashës të shumtë dhe shoqata atdhetare shqiptare për bashkim kombëtar, kanë shpalosur në qëndër të qytetit një flamurin gjigant. Flamuri me përmasa 100×8 …

Më shumë

Arrigo Saki në mbështetje të kuqezinjve: Kur njerëzit japin gjithçka, meritojnë vetëm lavdërime

Arrigo Saki në mbështetje të kuqezinjve: Kur njerëzit japin gjithçka, meritojnë vetëm lavdërime

Direkt, por edhe indirekt, kombëtares shqiptare të futbollit, po i vinë mbështetje në prag të takimit të dielën me Rumaninë. Ish traineri historik i kombëtares italiane Arrigo Saki, një zotëri i madh i historisë së futbollit botëror, sikurse e konsideron kryeministri Rama, i ka dërguar këtij të fundit një mesazh …

Më shumë