KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 209)

Sport

Kosova pranohet në FIFA

Kosova pranohet në FIFA

Kosova është pranuar të premten në Federatën Botërore të Futbollit (FIFA). Në Kongresin e FIFA-s që po zhvillon punimet në Meksikë, Kosova mori 141 vota pro, të mjaftueshme këto për pranimin e saj si anëtarja e 210-të në shtëpinë më të madhe të futbollit botëror. Kjo është një tjetër ditë …

Më shumë

Sot, Skëndërbeu-Partizani, lufta për titull

skenderbeu, partizani, titulli kampion, superliga, finale

Vëmendja e gjithë opinionit futbolldashës është përqendruar sot në Korçë. Në orën 19.00, në stadiumin Skënderbeu luhet supersfida Skënderbeu-Partizani e vlefshme për titullin kampion të kategorisë superiore për sezonin 2015-2016. Kur kanë mbetur edhe dy javë kampionat diferenca midis dy skuadrave të kreut është 5 pikë. Përkushtimi nga ana e …

Më shumë

SEZONI HISTORIK I ARJOLA PRENGËS – FITOI ÇDO TROFE TË MUNDSHËM NË NORVEGJI DHE KOSOVË

arjola prenga, volejboll, trofe, norvegji kosove, lajme sport

Volejbollistja Arjola Prenga ka mbyllur një sezon të jashtëzakonshëm, të ndarë midis Norvegjisë dhe Kosovës, ku ajo fitoi çdo trofe të mundshëm. Për sportisten që sapo ka mbushur 30 vjeç, ky ishte një sezon për t’u mbajtur mend. Arjola tanimë është e grumbulluar me Kombëtaren e femrave, që do të …

Më shumë