KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 208)

Sport

Regbi, Iliria fiton 12-0 me Tiranen

tirana rugby club, iilria, osbe projekt, sport

Për herë të parë në Shqipëri është luajtur një sfidë midis dy skuadrave të Klubit të Regbisë së kryeqytetit, Tirana-Ilirët e cila u fitua nga regbistët e Ilirisë 12-0. Përshtatur me projektin e OSBE-së “Angazhimi i qytetarëve”, ky organizëm dhe bashkia e Elbasanit kanë qenë nismëtarë për zhvillimin e kësaj …

Më shumë

Urso : Tirana mikpritëse e Kampionatit Evropian të peshëngritjes për U23 në vitin 2017

Shqipëria do të organizojë një tjetër aktivitet madhor ndërkombëtar në sportin e peshëngritjes. Bëhet fjalë për Kampionatin Evropian të peshëngritjes për U23 në vitin 2017. Lajmin e ka bërë të ditur presidenti i Federatës Evropiane të Peshëngritjes, Antonio Urso, gjatë vizitës së tij në Tiranë. “Eshtë hera e parë që …

Më shumë

VOLEJBOLL – MESHKUJ, STUDENTI ME TRAJNER TË RI, ARBEN SAKO

arben sako, trajneri i ri, volejboll meshkuj

Arben Sako është trajneri i ri i Studentit, duke zëvendësuar në këtë detyrë të larguarin Ylli Tomorri. Për Sakon, kjo detyrë është një mision i vështirë, por edhe një sfidë profesionale. Kurse Shefi i klubit Shumësportësh “Studenti”, Blendi Nallbani, ka falënderuar trajnerin e mëparshëm për kontributin. Studenti është kampion dhe …

Më shumë