KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 202)

Sport

“Euro 2016”, tifozët shqiptarë japin spektakël gjigand atdhedashurie

"Euro 2016", tifozët shqiptarë japin spektakël gjigand atdhedashurie

Ndonëse humbi në takimin e parë me Zvicrën, Shqipëria duket se ka korrur fitoren e parë me paraqitjen e shkëlqyer të sportëdashësve të saj në “Euro 2016”. Stadiumi i Lensit u kthye në një arenë spektakli gjigand të atdhedashurisë nga mijëra shqiptarë që ishin mbledhur nga gjithë Europa për ti dhënë …

Më shumë

Euro 2016: Franca mund Rumaninë 2-1 në fund të takimit

Euro 2016: Franca mund Rumaninë 2-1 në fund të takimit

Është një ceremoni e shkurtër 12 minutëshe ajo që hapi shfaqjen e madhe të furbollit europian. “Joie de vivre”, gëzimi për të jetuar: ishte titilli i goditur i ceremonisë së hapjes. Skenografi dhe kostume shumëngjyrëshe ishin zbukurimi për 550 personat që vallëzonin në fushë can-can-in e famshëm francez. David Guetta, …

Më shumë

Posta Shqiptare hodhi në treg serinë e pullave ”Shqipëria në Euro 2016”

Posta Shqiptare hodhi në treg serinë e pullave ”Shqipëria në Euro 2016”

Në prag të nisjes së Kampionatit Europian të Futbollit dhe pjesmarrjes historike të Shqipërisë, Posta Shqiptare hodhi në treg serinë e pullave postare ”Shqipëria në Euro 2016”. Emisioni përbëhet nga 1 seri me 2 pulla. Ajo mbart një sërë elementesh kombëtare ku çdo shqiptar e gjen veten, shkruhet në njoftimin …

Më shumë