KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 200)

Sport

Kategoria Superiore, luhen këtë javë ndeshjet e javës 31

kategoria superiore java 31 ndeshjet luhen te henen

Ndryshe nga ç’ka ndodhur gjatë gjithë këtij sezoni, kur ndeshjet janë luajtur zakonisht në fundjavë apo, rrallëherë, edhe në mesjavë, Kategoria Superiore e Kampionatit Kombëtar të Futbollit do t’i luajë sot të gjitha ndeshjet e javës së saj të 31-të. Ndonëse ishte njoftuar fillimisht se sfida Vllaznia-Flamurtari do të luhej …

Më shumë

JAVA 31 E KATEGORISË SUPERIORE, TË GJITHA NDESHJET LUHEN TË HËNËN

kategoria superiore java 31 ndeshjet luhen te henen

Pas një sërë ndryshime dhe shtyrjesh, është vendosur që Kategoria Superiore e Kampionatit Kombëtar të Futbollit t’i luajë të hënën të gjitha ndeshjet e javës së saj të 31-të. Ndonëse ishte njoftuar fillimisht se sfida Vllaznia-Flamurtari do të luhej të dielën, tanimë edhe ajo është zhvendosur të hënën. I kontaktuar …

Më shumë

VOLEJBOLL, LUHET FINALJA E PARE: BARLETI VOLEJ MUND TIRANËN 3-1

volej-tirana-barleti finalja e kupes

Pas meshkujve, që kanë luajtur enjten në mbrëmje aktin e parë të finales së “play-off”-it për titullin “kampion”, është luajtur të premten në mbrëmje edhe takimi i parë finales së Kampionatit Kombëtar i Volejbollit për Femra. Ky duel final ka vënë përballë njëra-tjetrës dy skuadrat që kanë rivalizuar në parket …

Më shumë