KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 200)

Sport

KOKSH vlerëson Luiza Gegën

Komiteti Olimpik Shqiptar ka organizuar një pritje të veçantë të mërkurën për Luiza Gegën, nënkampionen e Evropës në 3000 metra me pengesa. Presidenti I KOKSH, Viron Bezhani ka falenderuar sportisten dhe trajnerin e saj, Taulant Stërmasi, për këtë arritje. Ai ka çmuar përpjekjet dhe sakrificat që kanë bërë ata për …

Më shumë

Doll: Luajmë për fitore

Doll: Luajmë për fitore

Skuadra hungareze e Ferencvaroshit, ka zhvilluar seancën e parë stërvitore në “Elbasan Arena” për t’u njohur edhe me fushën ku të mërkurën në mbrëmje do të zhvillohet ndeshja me Partizanin, e vlefshme për turin e dytë paraeliminator të Ligës së kampioneve. Në konferencën për shtyp, trajneri i kampionëve të Hungarisë, …

Më shumë

Partizani-Ferencvarosh, në orën 20:00 në rrjetin e RTSH

Partizani luan sot në mbrëmje ndaj Ferencvaroshit, një ndeshje kjo e vlefshme për turin e dytë paraeliminator të Ligës së Kampioneve. Përballë nënkampionëve të vendit do të jenë kampionët e Hungarisë, të cilët kanë kanë një histori të suksesshme në arenën ndërkombëtare. Megjithatë trajneri i Partizanit, Adolfo Sormani beson se …

Më shumë