KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 20)

Sport

Atletikë, Smajlaj dhe Gega, ose triumfi përkundër gjasave

Batuta e komentatorit të rrjetit prestigjioz ndërkombëtar të transmetimeve sportive “Eurosport”, i cili teksa flet për Luiza Gegën kujton se shpesh asaj i është dashur të stërvitet nëpër rrugicat dhe stolat e parqeve të Tiranës, ka rizgjuar edhe një herë realitetin e hidhur të sportit shqiptar. Ndërkohë që në Berlin …

Më shumë

Partizani fiton trofeun parasezonal “Paskuçi 2018”

Partizani fiton trofeun parasezonal “Paskuçi 2018”

Partizani është shpallur fitues i edicionit të dytë të trofeut Trofeu “Paskuçi 2018”, që u zhvillua të shtunën në mbrëmje në Stadiumin “Niko Dovana” të Durrësit, dhe u soll për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar, pasi ka mundur në finale Teutën vendase me rezultatin 2-0. Ky turne bëri …

Më shumë

Gega kualifikohet në finalen e 3000 m me pengesa në Kampionati Evropian të Atletikës

Gega kualifikohet më tej në Kampionati Evropian të Atletikës

Atletika shqiptare ka sjellë një lajm të mirë nga Berlini, atje ku po zhvillohet Kampionati Evropian. Atletja shqiptare, Luiza Gega, është kualifikuar në garën finaleve të 3,000 metrave me pengesa. Gega ka garuar rreth orës 12:40, në baterinë e dytë të kësaj gare, në pistën e Stadiumit Olimpik të Berlinit. …

Më shumë