KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 2)

Sport

Shorti i nën 21-vjeçarëve, Shqipëria përballë Kosovës

Goglat e Evropianit të 2021-shit për Nën-21-vjeçarët tregohen të pamëshirshme, duke vënë Shqipërinë dhe Kosovën në të njëjtin grup. Në grupin e 3-të të Eliminatoreve për Evropianin e kësaj grupmoshe, do të ketë një përplasje gjithëshqiptare. Kështu, dy skuadrat përfaqësuese të Nën-21-vjeçarëve, ajo e Shqipërisë dhe Kosovës, do të luajnë …

Më shumë

Stërmasi: 2018-ta, bazë për një 2019-të të kënaqshme për Gegën

Federata Botërore e Atletikës ka shpallur normat e reja kualifikuese për Botërorin e vitit të ardhshëm në Katar dhe për trajnerin e Luiza Gegës, Taulant Stërmasi, ato nuk paraqesin problem për sportisten e tij. Duke folur për Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar, Stërmasi vlerëson ecurinë e sportistes së tij gjatë vitit …

Më shumë

Zvicër; Futboll, hidhet shorti i evropianit të moshave

Është hedhur sot në Nion të Zvicrës, në selinë e UEFA-s, shorti për fazën Eliminatore të Kampionatit Evropian, si për grupmoshën e Nën-17-vjeçarëve, ashtu edhe atë të Nën-19-vjeçarëve dhe kuqezinjtë kanë njohur kundërshtarët e tyre. Kështu, tek Nën-17-vjeçarëve janë ghjithsej 13 grupe me nga 4 skuadra dhe Shqipëria bën pjesë …

Më shumë

Basketboll, Fagu: Partizani, brenda pritshmërive, por lipsen përforcime

Partizani ka kryesuar gjatë këtyre 8 javëve të para të Superligës së Basketbollit të Meshkujve, por për trajnerin Arben Fagu, kjo nuk ishte e papritur. Duke folur posaçërisht për Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar, trajneri i të kuqve kryeqytetas ka zbuluar edhe faktorët që kanë kontribuuar në suksesin e skuadrës së …

Më shumë