KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 199)

Sport

Rama kombëtares: Ju do ta merrni të plotë me siguri atë që meritoni

Rama kombëtares: Ju do ta merrni të plotë me siguri atë që meritoni

Prezantimi dinjitoz, por rezultatet e pamerituara të Shqipërisë në debutimin në “Euro 2016”, duket se e kanë detyruar kryeministrin Edi Rama t’ju drejtohet me një letër të hapur futbollistëve dhe trajnerit të kombëtares, në prag të takimit me Rumaninë. Me fjalë të zgjedhura dhe prekëse, zoti Rama shpreh keqardhjen për …

Më shumë

Euro 2016, mediat evropiane vlerësojnë shpirtin e paepur të skuadrës shqiptare

Humbja e Shqipërisë në ndeshjen e dytë të vlefshme për grupin A të Evropianit 2016 përballë Francës vendase, është komentuar gjerësisht nga mediat evropiane. Pothuajse të gjitha kanë vlerësuar shpirtin e skuadrës kuqezi dhe cilësojnë si mizor pësimin e dy golave në minutat e fundit të ndeshjes. “Fiton Franca, muri …

Më shumë

“Euro 2016” mbyllet në barazim 0-0 pjesa e parë Shqipëri – Francë

"Euro 2016" mbyllet në barazim 0-0 pjesa e parë Shqipëri - Francë

Shqipëria e ka mbyllur në barazim pjesën e parë me Francën, me një mbështetje entuziaste të mijëra e mijëra shqiptarëve në stadiumin “Velodrom” të Marsejës. Ndryshe nga takimi me Zvicerën ekipi i përzgjedhur nga De Biazi ka bërë një paraqitje shumë të mirë dhe ka luajtur si i barabartë me …

Më shumë