KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 198)

Sport

Hoxha kualifikon Partizanin

Hoxha kualifikon Partizanin

Portieri Alban Hoxha u shpall heroi i takimit Ferencvarosh – Partizani, pasi duke pritur tre penallti dhe një sërë goditjesh gjatë 120 minutave loje, arriti ta kualifikonte ekipin shqiptar në turin tjetër të Ligës së Kampionëve. Pavarësisht se ishin hungarezët që kaluan në avantazh, ekipi shqiptar arriti të barazonte dhe …

Më shumë

Rusia cakton skuadrën e atletëve për Lojrat Olimpike “Rio 2016”

Komiteti Olimpik i Rusisë po vijon përgatitjet për Lojrat Olimpike të Rios, pavarësisht se Agjencia Botërore Antidoping ka kërkuar që të gjithë atletët rusë, të mos marrin pjesë në Lojërat Olimpike “Rio 2016”. Bordi ekzekutiv i këtij komiteti miratoi sot një skuadër prej 387 atletësh që mendohet të marrin pjesë …

Më shumë

Partizani-Demi: Shpërblim 250.000 euro nëse kualifikohen

Partizani-Demi: Shpërblim 250.000 euro nëse kualifikohen

Të mërkurën, vëmendja e publikut futbolldashës, do të përqëndrohet tek ndeshja e kthimit, Ferencvarosh – Partizani, e vlefshme për turin e dytë paraeliminator të Ligës së Kampioneve. Të kuqë e kryeqytetit udhëtojnë drejt Hungarisë me qëllimin për të t’u kualifikuar. Ndeshja e parë, e luajtur në Elbasan Arena, të mërkurën …

Më shumë