KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 190)

Sport

Vokrri priti talentin e Barcelonës, Labinot Kabashi

Vokrri priti talentin e Barcelonës, Labinot Kabashi

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, priti talentin e futbollit Labinot Kabashi, i cili luan për grup-moshën 16 vjeçare të Barcelonës. Në këtë pritje ishin të pranishëm edhe sekretari i përgjithshëm i FFK-së Eroll Salihu, përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës Albert Bunjaki dhe trajneri Muharrem Sahiti. Vokrri …

Më shumë

Gjermania kualifikohet pas 18 penalltish

Gjermania kualifikohet pas 18 penalltish

Gjermania u kualifikua për fazën gjysëmfinale të “Euro 2016” pas një takimi me nota dramatike me Italinë. Tifozët e Gjermanisë shpërthyen me brohoritje, ndërsa ata italianë u zhytën në dëshpërim, kur Jonas Hector  vetëm në penalltinë e 18-të arriti ti siguronte Gjermanisë kualifikimin. 90-minutshi historik midis tyre u mbyll me rezultatin …

Më shumë

Rama: “Arena Kombëtare” do të jetë ”një vlerë e shtuar”

Rama: "Arena Kombëtare" do të jetë një ”një vlerë të shtuar”

”Arena Kombetare” shtëpija e ardhshme e kuqezinjve, është vënë edhe një herë në qendër të vemendjes. Këshilli Kombëtar i Restaurimeve është mbledhur të premten për të vlerësuar projektin mbi restaurimin e fasadës së mbetur nga ish Stadiumit Kombëtar “Qemal Stafa”, i shembur pak ditë më parë. “Nuk jemi para faktit …

Më shumë

Euro 2016: Prortugalia në gjysmëfinale, fiton 5-3 me penallti

Euro 2016: Prortugalia në gjysmëfinale, fiton 5-3 me penallti

U luajt sot në orën 21:00 në stadiumin Velodrome në Marsejë ndeshja e parë çerekfinale ndërmjet Polonisë dhe Portugalisë. Portugalia u kualifikua për në gjysmëfinale duke mundur Poloninë 5-3. Vendimtar ishte gabimi i polakut Błaszczykowski nga pika e bardhë. Pas kohës së rregullt dhe asaj shtesë rezultati mbeti po ai …

Më shumë

Euro 2016: Hungarezi Kassai do të gjykojë Gjermani – Itali

Euro 2016: Hungarezi Kassai do të gjykojë Gjermani - Itali

Do të jetë hungarezi Viktor Kassai ai që do të gjykojë ndeshjen më të madhe të Euro 2016, atë ndërmjet Gjermanisë dhe Italisë. Takimi çerekfinal luhet të shtunën në orën 21:00 në stadiumin Matmut Atlantique në Bordo. Vijërojtës do të jenë bashkëatdhetarët György Ring dhe Vencel Tóth, gjyqtarët shtesë janë …

Më shumë