KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 19)

Sport

UEFA ndryshon rregullin e golit në fushë kundërshtare

UEFA ka vendosur të ndryshojë rregullin e golit në fushë në kundërshtare në veprimtaritë evropiane. Pas takimit klasik me trajnerët e klubeve të mëdha evropiane, sekretari i përgjithshëm I UEFA-s, Giorgio Marchetti ka deklaruar: “Trajnerët mendojnë se rregulli duhet riparë dhe ne këtë do të  bëjmë. Sipas këndvështrimit të tyre, …

Më shumë

Gamova: Shqipëria, mikpritje dhe organizim i shkëlqyer i evropianit

Gamova: Shqipëria, mikpritje dhe organizim i shkëlqyer i evropianit

Evropiani i Nën-19-vjeçareve në volejboll për femra ka sjellë në Shqipëri ajkën e talenteve të rrjetës kontinentale, por edhe një numër personalitetesh të këtij sporti. Njëra prej tyre është edhe dy herë kampionia e botës dhe dy herë nënkampionia olimpike, rusja Jekaterina Gamova. Duke folur ekskluzivisht për Rrjetin Radio-Televizionit Shqiptar, …

Më shumë