KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 189)

Sport

Euro 2016: Demtohet Ronaldo

euro 2016, ronaldo, demtohet, portugali wales

Shqetësim në kampin portugez. Kristiano Ronaldo ka ndërprerë stërvitjen e mëngjesit për disa minuta, ndërsa drejtohej nga trajneri Fernando Santos, në prag të gjysmëfinales me Uellsin, e cila zhvillohet sot në në mbrëmje në Lion. Ylli i Realit të Madridit ka pësuar një dëmtim në gjurin e majtë gjatë stërvitjes …

Më shumë

SHQIPËRIA, ME 2 SPORTISTË NË EVROPIANIN E ATLETIKËS

europiani atletikes, hollande 2016, delegacioni shqiptar

Atletika shqiptare do të marrë pjesë në Kampionatin Evropian të të rriturve, që nis sot në Amsterdam e përfundon të dielën. Delegacioni shqiptar ka mbërritur dje në kryeqytetin holandez, ndërsa në krye është presidenti i Federatës Shqiptare të Atletikës, Gjergji Ruli, i cili është njëkohësisht edhe zëvendëspresident i Komitetit Olimpik …

Më shumë

Vokrri priti talentin e Barcelonës, Labinot Kabashi

Vokrri priti talentin e Barcelonës, Labinot Kabashi

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, priti talentin e futbollit Labinot Kabashi, i cili luan për grup-moshën 16 vjeçare të Barcelonës. Në këtë pritje ishin të pranishëm edhe sekretari i përgjithshëm i FFK-së Eroll Salihu, përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës Albert Bunjaki dhe trajneri Muharrem Sahiti. Vokrri …

Më shumë