KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 180)

Sport

Nis Rio 2016

Nis Rio 2016

Në Rio de Janeiro të Brazilit, filluan zyrtarisht Lojrat Olimpike. Ceremonia e hapjes u zhvillua në stadiumin e famshëm të Marakanas. Në këto lojra marrin pjesë 206 shtete me rreth 12 mijë atletë, prej të cilave 6200 meshkuj dhe 5100 sportiste femra. Flamurtare e ekipit shqiptar ishte atletja e njohur …

Më shumë

Sot nis “Rio 2016”

Sot nis "Rio 2016"

Lojërat Olimpike “Rio 2016” nisin zyrtarisht në Brazil, me ceremoninë e hapjes që do të mbahet të premten në mbrëmje në Stadiumin “Marakana”. Atletë nga 206 vende të botës si dhe një ekip refugjatësh kanë ardhur në Brazil për të kokurruar në 28 sporte dhe do të ndiqet nga një …

Më shumë