KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 18)

Sport

Xhaka shënon ndaj Izraelit

Shqipëria ka kaluan në avantazh ndaj Izraelit. Ka qenë Taulant Xhaka i cili në minutën e 55 ka shënuar një supergol duke ngritur lartë entuziazmin e ekipit dhe tifozëve të pranishëm. Ndërkaq Hysa pak më vonë, ka humbur një mundësi të artë të krijuar përsëri nga Xhaka. Aktualisht takimi po vazhdon …

Më shumë

Shqipëri – Izrael nis takimi në “Elbasan Arena”

Shqipëri - Izrael, përfundon 0 - pjesa e parë

Në “Elbasan Arena”  nis takimi Shqipëri – Izrael, takimi i parë në kuadër Ligës së Kombeve. Formacioni i Shqipërisë është ky Strakosha (GK), Binaku, Hysaj, Veseli, Xhimshiti, Basha, Memushaj, Xhaka, Guri, Hyka (C), Gavazaj. Ndërsa formacioni i Izraelit është Hainmov, Dasa, Habashi, Kapiloto, Natcho, Zahavi, Kayal, Dabbur, Yeini, Twatha, Peretz. Ky …

Më shumë

Liga e Kombeve, Gjermani – France mbyllet me barazim pa gola

Ndeshja e të mëdhenjve të futbollit ndërkombëtar, Gjermani-Francë është mbyllur me rezultatin 0-0, e vlefshm kjo për Ligën e Kombeve. E luajtur në Alianz Arena, të mbushur plot me 75 mijë spektatorë, futbollistët e të dyja skuadrave kanë dhuruar spektakël. Trajnerët respektivë hedhin në fushë formacione me shumë pak ndryshime. …

Më shumë