KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 17)

Sport

Tragjedi në futbollin afrikan

Një tjetër tragjedi godet futbollin afrikan. Ajo që e ka shkaktuar atë ka qenë turma e tifozëve përpara stadiumit Mahamasina di Antananarivo, të cilët në përpjekje për t’u futur në stadium, janë rrëzuar dhe kanë shtypur njëri-tjetrin. Kjo gjë ka ndodhur para fillimit të sfidës Madagaskar-Senegal, në mbrëmjen e së …

Më shumë