KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 160)

Sport

Interesim i madh në Stadiumin “Loro Boriçi” për Shqipëri – Spanjë

Gati Shqipëri - Skoci për Ligën e Kombeve

Në mbikqyrjen e afro 1300 policëve prej disa orësh në Stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër ka nisur hyrja e tifozëve. Pavarësisht kohës së keqe, duket se 16 mijë tifozë të zjarrtë do ta ndjekin ndeshjen Shqipëri-Spanjë nga shkallët e stadiumit. Autoritetet e UEFA-s kanë inspektuar fushën e “Loro Boriçit” për të …

Më shumë

Ethe për Shqipëri – Spanjë

Edhe për Shqipëri - Spanjë

Shqipëria do të luajë të dielën në mbrëmje ndaj Sapanjës, takimi i tretë në grupin G i vlefshëm për eliminatoret e Kampionatit Botëror “Rusia 2018”. Takimi do të luhet në Shkodër në Stadiumin “Loro Boriçi” impianti më modern futbollistik në Shqipëri i rindërtuar kohët e fundit. Trainerët e dy ekipeve …

Më shumë

Nis Maratona e Tiranës

Nis Maratona e Tiranës

Në kryeqytet që prej orës 9:10 ka nisur Maratona “Tirana 2016”. Në të marrin pjesë rreth 1 200 vrapues të moshave të ndryshme. Maratona, një aktivitet i organizuar nga Bashkia e Tiranës dhe Federata Shqiptare e Atletikës, synon ta regjistrojë Tiranën në hartën e maratonave që organizohen në shumë qytete …

Më shumë

Nën-19-vjeçarët, sot përballë Gjermanisë, direkt në RTSH

u19nen-19-vjecaret

Ekipi kombëtar i Nën-19-vjeçarëve, që drejtohet nga trajnerët Arjan Bellai dhe Sulejman Demollari, është mundur në ndeshjen e parë, përballë Irlandës, duke u ndëshkuar nga një 11-metërsh i akorduar për miqtë në pjesën e parë. Ndërkohë, sot pasdite, duke nisur nga ora 14:00, Shqipëria e Nën-19-vjeçarëve do të përballet me …

Më shumë