KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 14)

Sport

Kampionati Botëror i Aeronautikës në Maliq – 100 pilotë nga 15 vende garojnë për Kupën e Botës

100 pilotë nga 15 vende të ndryshme të botës po garojnë prej dy ditësh në Maliq të Korçës, për kupën e botës në aeronautikë. Pavarësisht kushteve jo të përshtatshme dhe se në momentet e fundit u është dashur të ndërrojnë strategjinë e fluturimit, pilotët shprehen të kënaqur nga rezultatet që …

Më shumë

Shqipëria pranohet në Federatën Evropiane të Regbisë

Shqipëria pranohet në Federatën Evropiane të Regbisë

Shqipëria është pranuar anëtare me statusin e vëzhgueses në Federatën Evropiane të Regbi Ligës dhe për drejtuesit e këtij sporti në vend, ky është një hap i madh përpara. Për Sekretarin e Përgjithshëm të Federatës Shqiptare të Regbi Ligës, Kein Turdiu, ky pranim sjell edhe përfitime të tjera. Turdiu është optimist edhe …

Më shumë

Shorti i nën 21-vjeçarëve, Shqipëria përballë Kosovës

Goglat e Evropianit të 2021-shit për Nën-21-vjeçarët tregohen të pamëshirshme, duke vënë Shqipërinë dhe Kosovën në të njëjtin grup. Në grupin e 3-të të Eliminatoreve për Evropianin e kësaj grupmoshe, do të ketë një përplasje gjithëshqiptare. Kështu, dy skuadrat përfaqësuese të Nën-21-vjeçarëve, ajo e Shqipërisë dhe Kosovës, do të luajnë …

Më shumë