KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 13)

Sport

WADA kontroll në Moskë

WADA kontroll në Moskë

Agjencia Botërore Anti-Doping (WADA) do të dërgojë një ekip javën e ardhshme për të marrë të dhënat nga një laborator anti-doping në Moskë. Kjo është një kërkesë kyçe për rivendosjen e plotë të agjencisë ruse të anti-dopingut (RUSADA). Ekipi I përbërë prej pesë personash do të udhëtojë në Moskë të …

Më shumë

Futboll, Nicolas Burdisso emërohet drejtor sportiv i Boca Juniors

Ish-mbrojtësi i Interit dhe Romës, Nicolas Burdisso është emëruar drejtor sportiv i Boca Juniors, gjigandit argjentinas. Lajmi është publikuar gjatë një konference shtypi. Ky veprim vjen tri ditë pasi klubi i Buenos Airesit largoi trajnerin Guillermo Barros Schelotto pas humbjes historike në Copa Libertadores me për rivalët e përhershëm të …

Më shumë