KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 11)

Sport

KOMBËTARJA U17 NIS GRUMBULLIMIN PËR EVROPIANIN

Kombëtarja shqiptare e futbollit U17 ka nisur përgatitjet për eliminatoret e kampionatit evropian të kësaj moshe. Nën drejtimin e trajnerit Xhemal Mustedanagiç, futbollistët nën 17 vjeç fillojnë stërvijen në Durrës për të nisur aventurën evropiane. Trajneri boshnjak ka grumbulluar 23 lojtarë për këtë veprimtari, e përballë tyre do të jenë …

Më shumë

Çiklizmi malor në Francë

Francezët Stéphane Tempier, për meshkuj, dhe Sabrina Enaux, për femra, fituan Roc d’Azur, një garë në biçikletë malore zhvilluar në Frejus të Francës. Tempier, 32 vjeç, fiton titullin e tij të dytë pas 2012, duke lënë pas dy bashkatdhetarët e tij Victor Koretzky dhe Jordan Sarrou. Ndërsa Enaux, 40 vjeç, …

Më shumë

FSHF: SULM NDAJ PAVARSISË, DO TA PËRCELLIM SHQETËSIMIN NË FIFA

FSHF: Jemi duke punuar dhe bashkëpunuar maksimalisht me trajnerin Panuçi

FSHF ka reaguar në lidhje me debatin parlamentar sot, nëpërmjet një deklarate për shtyp. “FSHF, ashtu sikurse edhe UEFA dhe FIFA është veçanërisht sensitive, sidomos kur shikon tendenca nga ligjvënës, edhe pse të veçuar, që synojnë në thelb të cënojnë standartet ndërkombëtare të vendosura me kohë në këtë organizatë, dhe …

Më shumë