KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 10)

Sport

Evropa në pritje të kampionëve të së ardhmes. Finalja mes Spanjës dhe Gjermanisë do të transmetohet të dielën në RTSH Sport

Finalja e evropianit të shpresave ndez në një duel pa favoritë kontinentin për fronin e skuadrës që do të mbretërojë dy vitet e ardhshme. Gjermani-Spanjë, në fillim të kompeticionit ky do të ishte basti më i sigurt dhe parashikimet u respektuan edhe pse rruga që këto dy skuadra ndoqën deri …

Më shumë

Italia, surpriza e bukur e botërorit. Vajzat e kaltra sfidojnë kampionet e Evropës

Skuadra italiane do të luftojë të shtunën për t’u kualifikuar për gjysmëfinalet e Kupës së Botës. Kombëtarja e Italisë është shndërruar në surprizën e bukur të këtij kompeticioni, ku erdhi pas një mungese 20-vjeçare. Pikërisht ky fakt është paraqitur si një arsye për motivimin e vajzave. Italianet përfunduan të parat …

Më shumë