KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 10)

Sport

Çiklizëm, Sefa: 2018-ta, vit i mbarë, 2019-ta për Evropianin dhe Botërorin

Viti 2018-të është përmbyllur tashmë për çiklizmin, dhe mesa duket, për njërin nga sportistët më të spikatur shqiptarë, Ylber Sefën, ky ishte një vit i mbarë. Për Sefën, shpallja “Kampion i Shqipërisë” ka qenë pasaporta më e mirë për një kontratë të re. Por, duke folur për Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar, 27-vjeçari …

Më shumë

Volejboll, Adelina Berisha, premtimi “amerikan” rrjetën shqiptare

Volejboll, Adelina Berisha, premtimi "amerikan" rrjetën shqiptare

Ajo është vetëm 15 vjeç, por ka spikatur me talentin e saj në parketin e volejbollit amerikan të shkollave, ndërsa është projektuar si një kandidate potenciale për të veshur fanellën e Kombëtares kuqezi. Adelina Berisha është volejbollistja shqiptaro-amerikane e cila është përzgjedhur ditët e fundit si lojtarja më e mirë, …

Më shumë

KOMBËTARJA U17 NIS GRUMBULLIMIN PËR EVROPIANIN

Kombëtarja shqiptare e futbollit U17 ka nisur përgatitjet për eliminatoret e kampionatit evropian të kësaj moshe. Nën drejtimin e trajnerit Xhemal Mustedanagiç, futbollistët nën 17 vjeç fillojnë stërvijen në Durrës për të nisur aventurën evropiane. Trajneri boshnjak ka grumbulluar 23 lojtarë për këtë veprimtari, e përballë tyre do të jenë …

Më shumë

Çiklizmi malor në Francë

Francezët Stéphane Tempier, për meshkuj, dhe Sabrina Enaux, për femra, fituan Roc d’Azur, një garë në biçikletë malore zhvilluar në Frejus të Francës. Tempier, 32 vjeç, fiton titullin e tij të dytë pas 2012, duke lënë pas dy bashkatdhetarët e tij Victor Koretzky dhe Jordan Sarrou. Ndërsa Enaux, 40 vjeç, …

Më shumë