KRYEFAQJA » LAJME » Sport

Sport

Dopingu, Gjoza jep dorëheqje nga posti i presidentit të Federatës Shqiptare të Peshëngritjes

Dopingu, Gjoza jep dorëheqje nga posti i presidentit të Federatës Shqiptare të Peshëngritjes

Elez Gjoza ka dhënë dorëheqjen nga posti i presidentit të Federatës Shqiptare të Peshëngritjes. Një gjë të tillë e kanë pohuar për Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar burime zyrtare pranë organizmit që qeveris shtangës shqiptare. Ato kanë sqaruar se postin e presidentit do ta mbajë përkohësisht presidenti i Nderit, Gudar Beqiraj. …

Më shumë

Begaj pozitive në Anahem?

Media të ndryshme kanë përhapur lajmin se peshëngritësja Romela Begaj, e cila spikati me paraqitjen e saj në Botërorin e Anahemit në SHBA, ku u shpall nënkampione e botës në dygarësh dhe kampione në stilin e shkëputjes,  ka rezultuar pozitive për përdorimin e substancave të ndaluara. Bëhet fjalë për substancën …

Më shumë

Fino dorëhiqet nga PS: Dua të evitoj çdo paragjykim, për një garë të drejtë dhe të ndershme në FSHF

Fino dorëhiqet nga PS: Dua të evitoj çdo paragjykim, për një garë të drejtë dhe të ndershme në FSHF

Deputeti socialist Bashkim Fino ka dhënë dorëheqjen nga të gjitha funksionet partiake, pasi garon për postin e presidentit të FSHF. Zoti Fino i cili është sekretari organizativ dhe administrativ i PS shkruan në Fejsbuk se “Ky akt, vjen për të evituar çdo paragjykim, për një garë të drejtë dhe të …

Më shumë