KRYEFAQJA » LAJME » Rajoni (Faqe 61)

Rajoni

Shqipëria dhe Maqedonia lehtësojnë bashkëpunim në fushën e bujqësisë

Shqipëria dhe Maqedonia lehtësojnë bashkëpunim në fushën e bujqësisë

Shqipëria dhe Maqedonia kanë një fluks të lartë tregtar në importin dhe eksportin e prodhimit bujqësor edhe për shkak të afërsisë gjeografike. Nxitja dhe lehtësimi i marrëdhënieve tregtare mes dy vendeve, në fushën e bujqësisë, kjo edhe në kuadër të zbatimit të tregtisë së lirë si dy vende të CEFTA-s, …

Më shumë

Thaçi për Albin Kurtin

Thaçi për "Gjykatën Posaçme": Nuk do të shfuqizohet

I ashpër ka qenë këtë të shtunë presidenti i Kosovës Hashim Thaci me përgjigjen që i dha pretendimit të kreut të Vetëvendosjes Albin Kurti se Thaci kishte dijeni për deportimin e gjashtë shtetasve turq. Në një konference për mediat, Thaci i kujtoi Kurtit për financimet që merr partia e tij, …

Më shumë

Bushati dhe Kocias bisedojnë rreth finalizimit të Dokumentit të Partneritetit Strategjik

Bushati dhe Kocias bisedojnë rreth finalizimit të Dokumentit të Partneritetit Strategjik

Ministrat e Jashtëm të Shqipërisë dhe Greqisë, Ditmir Bushati dhe Nikos Kotzias, u takuan sot në Tiranë në vazhdën e dialogut intensiv të mekanizmit dypalësh për zgjidhjen e çështjeve mes dy vendeve. Ministrat shqyrtuan progresin e shënuar prej takimit të Janarit të mbajtur në Korçë që është materializuar në një sërë …

Më shumë