KRYEFAQJA » LAJME » Rajoni (Faqe 60)

Rajoni

Deklaratat e Thaçit, LDK kërkon opinionin e Gjykatës Kushtetuese

Deklaratat e Thaçit, LDK kërkon opinionin e Gjykatës KushtetueseDeklaratat e Thaçit, LDK kërkon opinionin e Gjykatës Kushtetuese

Lidhja Demokratike e Kosovës, i ka konsideruar deklarata të pamatura, në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës dhe me mandatin kushtetues të Presidentit, deklarimet e ditëve të fundit të presidentit Hashim Thaçi, ndaj e ka konsideruar të domosdoshme që Gjykata Kushtetuese të japi opinionin e saj. “Presidenti i vendit ka dështuar …

Më shumë

Kërcënohet kryeministri i Kosovës, autoritetet shtojnë masat e sigurisë

Haradinaj nga Vlora, kundër korrigjimit të kufijve

Disa ditë më parë, kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë një kërcënim nga persona të panjohur. Kërcënimi në adresë të kryeministrit, ka bërë që autoritetet të shtojnë masat e sigurisë ndaj Haradinajt. Burimet e policisë kanë thënë se ka disa ditë që është shtuar numri i mbrojtjes …

Më shumë

Thaçi: Jo ndarje në baza etnike, mirëpo po për korrigjimin e kufirit dhe njohjen reciproke!

Thaçi: Korrigjimi i kufirit me Serbinë, nuk ka nënkuptuar ndarjen e Kosovës

Presidenti Hashim Thaçi ka reaguar sërish lidhur me debatin e fundit për çështjen e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. “Propozimi im për zgjidhje paqësore me Serbinë është i qartë: Jo ndarje në baza etnike, mirëpo po për korrigjimin e kufirit dhe njohjen reciproke” ka presidenti kosovar Thaçi në Twitter.

Më shumë