KRYEFAQJA » LAJME » Rajoni (Faqe 52)

Rajoni

Vuçiç në Kosovë

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, viziton Kosovën megjithë paralajmërimet që ai mund të mos e realizojë këtë vizitë për shkak se autoritetet e Prishtinës nuk ia kishin miratuar fillimisht gjithë itinerarin e vizitës së paralajmëruar në Kosovë. Prishtina zyrtare e kishte lejuar Vuçiçin që të qëndrojë në Kosovë, por te …

Më shumë

Sali Berisha, takim me Albin Kurtin

Ish Kryeministri Sali Berisha thekson se askush nuk tagër te diskutoje integritetin Territorial të Kosovës. Në një takim me kreun e lëvizjes “Vetevendosja” Albin Kurti, z.Berisha  tha se është një nga aktet më destabilizuese të rajonit, përperpjekja e Beogradit për Serbinë e Madhe dhe aneksimin e territoreve të Kosovës, ndërsa …

Më shumë