KRYEFAQJA » LAJME » Rajoni (Faqe 5)

Rajoni

Haradinaj: Dyshohet se Rama, Thaçi dhe Vuçiq kanë diskutuar ndarjen e Kosovës!

Kryemininistri i Kosovës Ramush Haradinaj këmbënguli sërish këtë të mërkurë se ekziston një dyshim i bazuar se nën udhëheqjen e kryediplomates europiane Federika Mogherini, presidenti i vendit të tij, Hashim Thaçi, kryeministri shqiptar Edi Rama dhe presidenti serb Aleksandër Vuçiq kanë zhvilluar diskutime në lidhje me ndarjen e Kosovës. “Ekziston një …

Më shumë

“Vetëvendosja” në Tiranë kundër vizitës së Vuçiçit dhe Dodikut

"Vetëvendosja" në Tiranë kundër vizitës së Vuçiçit dhe Dodikut

Ndërsa në Tiranë pritet të nisi Samiti i Brdo Briunit, Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, një organizatë e krijuar së fundi, degë e “Vetëvendosje” në Kosovë, ka thirrur qytetarët shqiptarë në protestë të mërkurën në orën 18:00 kundër vizitës së pritshme të presidentit serb, Aleksandër Vuçiç dhe zyrtarit të …

Më shumë

Haradinaj: Asnjëherë marrëdhënie më të mira se këto që kemi sot, me SHBA-të

Haradinaj, asnjëherë marrëdhënie më të mira se këto që kemi sot, me SHBA-të

Kosova asnjëherë nuk ka pasur marrëdhënie më të mira se këto që ka sot, me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Vizita e Gjeneralit të Iowa-s, (Ajoua-s) Timothy Orr, është dëshmi e forcimit gjithnjë e më të madh të këtyre raporteve. Kështu deklaroi Kryeministri Ramush Haradinaj, në një konferencë për media, …

Më shumë

Prishtinë, Haradinaj pret krerët e disa partive opozitare shqiptare

Prishtinë, Haradinaj pret krerët e disa partive opozitare shqiptare

Kryeministri i Kosovës ka pritur të hënën një delegacion të partive opozitare të Shqipërisë, të kryesuar nga kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu. “Bashkëpunimi ndërmjet partive politike të Kosovës me ato të Shqipërisë në të gjitha etapat e shtet ndërtimit ka qenë i frytshëm dhe në këtë aspekt, dialogu midis …

Më shumë

Stevo Pendarovski zgjidhet presidenti i ri i Maqedonisë së Veriut

Stevo Pendarovski do të jetë president i ri i Maqedonisë së Veriut. Në zgjedhjet e së dielës ai ka fituar kundrejt kandidates së opozitës, Gordana Siljanovska-Davkova me një epërsi prej rreth 6 për qind të votave. Sipas rezultateve të Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve të publikuara rreth mesnatës, Stevo Pendarovski, kandidat …

Më shumë