KRYEFAQJA » LAJME » Rajoni (Faqe 49)

Rajoni

Delimitimi i zonave detare, Greqia dhe Shqipëria vazhdojnë bisedimet

Delimitimi i zonave detare, Greqia dhe Shqipëria vazhdojnë bisedimet

U mbyll më 22 qershor 2018, në Athinë raundi i tretë i bisedimeve për delimitimin e zonave detare midis Shqipërisë dhe Greqisë. Sipas njoftimit zyrtar takimi ishte konstruktiv dhe u zhvillua në një klimë pozitive, miqësore dhe bashkëpunuese. Grupet negociatore do të vazhdojnë të punojnë për të gjetur një zgjidhje …

Më shumë

Pitella i shkruan kryeministrit Konte: Konfirmoni qëndrimin e Italisë në favor të përshpejtimit të negociatave të pranimit me BE të Shqipërisë dhe Maqedonisë

Pitella i shkruan kryeministrit Konte: Konfirmoni qëndrimin e Italisë në favor të përshpejtimit të negociatave të pranimit me Bashkimin Evropian të Shqipërisë dhe Maqedonisë

Senatori i Partisë Demokratike Gianni Pittella i dërgoi një letër Kryeministrit Giuseppe Conte duke kërkuar që pozicioni i Italisë në favor të përshpejtimit të negociatave për anëtarësim në BE të Shqipërisë dhe Maqedonisë të konfirmohet në Këshillin e ardhshëm evropian. “I nderuar president, në Këshillin e ardhshëm evropian të 28-29 …

Më shumë