KRYEFAQJA » LAJME » Rajoni (Faqe 4)

Rajoni

Kryeministri i Kosovës shkarkon nga detyra zëvendësministrin e Bujqësisë, Maxhuni

Kryeministri Haradinaj, për përfundimet e Këshillit të Bashkimit Europian

Kryeministri kosovar, Ramush Haradinaj ka shkarkuar nga posti zëvendësministrin e Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Shukri Maxhuni. Ky i fundit ishte fotografuar pak ditë më parë duke i mbajtur këmbët në xhamin e përparmë të makinës së shtetit. “Sot kam liruar nga detyra zëvendësministrin e Ministrisë së Bujqësisë, …

Më shumë

243-vjetori i pavarësisë së SHBA, ngrihet flamuri amerikan në sheshin “Bill Clinton” të Prishtinës

Përveç urimeve që krerët e shtetit dhe politikanët e Kosovës kanë shprehur për 243-vjetorin e pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në Prishtinë këtë të enjte është ngritur nga garda ceremoniale e Forcës së Sigurisë flamuri amerikan në sheshin që mban emrin e ish-presidentit Bill Clinton. Kreu i shoqatës …

Më shumë