KRYEFAQJA » LAJME » Rajoni (Faqe 4)

Rajoni

“Lulet e Pranverës”- shkatërrohet një rrjet i trafikut ndërkombëtar të drogës

"Lulet e Pranverës"- shkatërrohet një rrjet i trafikut ndërkombëtar të drogës

Operacioni i parë i skuadrës së përbashkët hetimore mes autoriteteve italiane dhe shqiptare për të shkatërruar një rrjet të trafikut ndërkombëtar të drogës me emrin e koduar “Lulet e Pranverës” ka dhënë rezultate të kënaqshme. Bilanci i operacionit ka qenë 17 të ndaluar në Itali dhe Shqipëri. Shumica janë shqiptarë, …

Më shumë

Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë, konfirmon anullimin e gjeneralit amerikan Orr

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka konfirmuar se anullimi i shumëpërfolur i vizitës së gjeneralit amerikan Orr në Kosovë është bërë për shkak të taksës.“Mund të konfirmojmë se vizita e Gjeneralit Orr është anuluar lidhur me tarifat në produktet nga Serbia dhe Bosnja”, thuhet në një përgjigje të kësaj ambasade. Mediat …

Më shumë

Serbi, Opozita bojkoton Parlamentin

Partitë opozitare në Serbi thanë se kanë nisur të bojkotojnë Parlamentin, në shenjë solidariteti me valën e protestave kundër presidentit serb, Aleksandar Vuçiç. Aleanca për Serbinë, grup i partive opozitare, tha të hënën se ligjvënësit e saj nuk do të marrin pjesë në seancat parlamentare derisa kërkesat e protestuesve nuk …

Më shumë

Shqiptarja nga Kosova Dua Lipa, fiton për herë të parë në “Grammy Awards”

Shqiptarja nga Kosova, Dua Lipa, triumfon për herë të parë në çmimet muzikore amerikane “Gremmy’. Ajo është fituesja e kategorisë “Artistja më e mirë e re e vitit 2019”, çmim për të cilin kandidonte edhe shqiptarja tjetër, ajo nga Maqedonia e Veriut, Bebe Rexha. Dua Lipa më pas ka përformuar …

Më shumë

Kosovë, ekipi negociator shpall të martën, platformën për bisedimet me Serbinë

Ekipi negociator i Kosovës për bisedimet me Beogradin, pritet që të martën ta prezantojë në Kuvendin e Kosovës, platformën për dialogun me Serbinë. Përveç PSD-së, kjo platformë nuk pritet të ketë përkrahje nga partitë tjera opozitare. Analistët vlerësojnë që platforma nuk do të jetë e plotë, pasi që në përpilimin …

Më shumë