KRYEFAQJA » LAJME » Rajoni (Faqe 3)

Rajoni

Cakaj: Shqipëria anulon pjesëmarrjen në samitin e SEECP në shenjë solidariteti me Kosovën

Cakaj në takimin e OSBE-së, Austria, Spanja e Suedia mbështesin hapjen e negociatave

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj ka njoftuar se Shqipëria nuk do të marrë pjesë në samitin e Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (SEECP) që po mbahet në Bosnje Hercegovinë. Në një postim në rrjetin social Twitter, Ministri në Detyrë shkruan se trajtimi nga organizatorët …

Më shumë

Maqedoni, hapja e autostradës së re provokon polemika

Maqedoni, hapja e autostradës së re provokon polemika

Qeveria e Maqedonisë së Veriut me një përurim do të hapë për përdorim të autostradës Milladinovci-Shtip. Në këtë ceremoni do të marrin pjesë kryeministri, ministra, përfaqësues të ambasadës së Kinës e të tjerë. Ish-Kryeministri në arrati Nikola Gruevski, nga Budapesti, përmes një postimi në Facebook ka komentuar hapjen e kësaj …

Më shumë

Çitaku në Izrael

Çitaku në Izrael

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku do të udhëtojë për në Izrael në një vizitë zyrtare. Ajo shkruan në “Facebook” se do të qëndrojë në Izrael me ftesë të Komuniteti Hebraik Amerikan. Kjo është vizita e para e një diplomateje kosovare në Izrael. “Derisa po …

Më shumë

Zgjedhjet e parakohshme në Greqi, parlamentin e synojnë dhe shqiptarë

Zgjedhjet e parakohshme në Greqi, parlamentin e synojnë dhe shqiptarë

Në Greqi mbahen sot zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Ato mbahen një muaj pasi partia e krahut të majtë SIRIZA pësoi një humbje të thellë në zgjedhjet për Parlamentin Evropian. Ajo doli e dyta pas konservatorëve të Demokracisë së Re aktualisht në opozitë. Kryeministri Alexis Tsipras, i cili erdhi në detyrë …

Më shumë