KRYEFAQJA » LAJME » Rajoni (Faqe 29)

Rajoni

Qeveritë e Shqipërisë dhe Kosovës: Me cilat biznese të negociojmë?!

Ende pa u tharë mirë boja e firmosjes së 9 marrëveshjeve të rëndësishme të bashkëpunimit ekonomik dhe tregtar mes Shqipërisë dhe Kosovës në mbledhjen e tyre të pestë të përbashkët, përfaqësuesit e sipërmarrjes këtej dhe andej kufirit, deklarohen skeptikë përsa është marrë përsipër politikisht. Në Kosovë kanë munguar konsultimet me …

Më shumë

Bushati në Budva: Vendet e BP të pajtohen dhe të tregojnë vullneti politik për bashkëpunim

Bushati në Budva: Vendet e BP të pajtohen dhe të tregojnë vullneti politik për bashkëpunim

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati u bëri thirrje vendeve të Ballkanit Perëndimor për pajtim dhe vullnet politik, për më shumë bashkëpunim për heqjen e barrierave midis tyre. Duke folur në takimin e Ministrave të Jashtëm të Ballkanit Perëndimor (BP6), i cili u zhvillua më 30 nëntor …

Më shumë

Haradinaj dëshmon në komisionin hetimor për deportimin e gylenistëve: Nuk kisha dijeni!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se për deportimin e shtetasve turq u informua pasi ndodhi rasti. Deklarata u bë në Komisionin Hetimor Parlamentar në lidhje me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq më datë 29 mars 2018 qe mori ne pyetje kreun e egzekutivit. Haradinaj …

Më shumë

Ambasadori i Shqipërisë në Kroaci, z.Riza Poda shtroi një pritje me rastin e festave të nentorit

Me rastin e 106 vjetorit të shpalljes së pavarësisë, Ambasadori i Shqipërisë në Kroaci z. Riza Poda shtroi një pritje në Hotel Sheraton, një nga më prestigjozët në Zagreb. Në pritje morën pjesë ish Presidenti Stipe Mesic, mik i Shqipërisë dhe shqiptarëve, Sekretarë Shteti, Kryetari i Bashkisë së Zagrebit, deputetë …

Më shumë