KRYEFAQJA » LAJME » Rajoni (Faqe 28)

Rajoni

Operacioni policor në Itali, për zjarrëvëniet nëpër dyqane të Fogia-s

Operacioni policor në Itali, për zjarrëvëniet nëpër dyqane të Fogia-s

16 persona janë ndaluar pas një operacioni madhor të ndërmarrë nga polica, karabinierët dhe Guardia di Finanza, në Foxha të Italisë, që shënjetronte personat e dyshuar si të përfshirë në disa raste zjarrëvënie në disa dyqane të qytetit jugor. Të dyshuarit akuzohen edhe për zhvatje, grabitje dhe vvrasje të mbetur në …

Më shumë

Basha pret Kurtin: Në dialogun Serbi- Kosovë, domosdoshmëri është mos cënimi territorial i Kosovës

Basha pret Kurtin: Në dialogun Serbi- Kosovë, domosdoshmëri është mos cënimi territorial i Kosovës

Në dialogun Serbi- Kosovë, domosdoshmëri është mos cënimi territorial i Kosovës. Ky ishte thelbi i bisedës mes kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe kryetarin e Vetëvendosjes Albin Kurti, parti e opozitës në Kosovë. Në bashkëbisedim ata ndanë të njëjtin mendim mbi rëndësinë mbi nevojën e unitetit politik me të …

Më shumë

Palmer: Prishtina të pezullojë taksën, për t’i hapur rrugë dialogut me Serbinë!

Prishtina duhet të pezullojë vendimin për vendosjen e taksës ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnja e Herzegovina, në mënyrë që t’i hapet rrugë dialogut Kosovë-Serbi. Duke iu referuar njoftimit të shpërndarë nga kabineti i ministrit për kthim dhe komunitete në qeverinë e Kosovës, Dalibor Jetvic, mediat kosovare bëjnë të ditur …

Më shumë

Haradinaj pret Thaçin

Haradinaj pret Thaçin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur mëngjesin e të hënës në një takim kreun e shtetit të Kosovës Hashim Thaçi, pak para se ky i fundit të niset për një vizitë në SHBA. Nuk ka hollësi rreth bisedës, por zoti Haradinaj shkruan në rrjete sociale se takimi u bë …

Më shumë

Gruevski për Sitel: Si u largova nga Maqedonia nëpërmjet Shqipërisë

Gruevski për Sitel: Si u largova nga Maqedonia nëpërmjet Shqipërisë

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, i cili gjendet në Budapest, në intervistën e parë pas arratisjes nga Maqedonia ka zbuluar rrugën e tij të lëvizjes, duke vertetuar tashmë edhe vete ate që njihej si mënyra e ikjes se tij drejt Budapestit. Në një intervistë për televizionin maqedonas Sitel, ish kryeministri …

Më shumë