KRYEFAQJA » LAJME » Rajoni (Faqe 269)

Rajoni

Gjakovë: Inagurohet Konsullata e Nderit e Shqipërisë

Gjakovë: Inagurohet Konsullata e Nderit e Shqipërisë

Në Gjakovë të Kosovës është inauguruar të martën Konsullata e Nderit e Shqipërisë. Në ceremoninë e rastit mori pjesë ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, ministrja e Shtetit e Republikës së Kosovës, Edita Tahiri, Kryetarja e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari Lila, zyrtarë të MPJ-së …

Më shumë

Protesta antiqeveritare në Malin e Zi

Protesta antiqeveritare në Malin e Zi

Policia malazeze përdori gazin lotsjellës për shpërndarjen e protestave opozitare në Podgoricë, në të cilat sërish u kërkua dorëheqje e Qeverisë së kryeministrit Milo Gjukanoviç dhe shpallje e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Protestuesit gjuajtën me gurë e sende të tjera të forta duke plagosur 5 policë. Pati edhe arrestime. Një …

Më shumë

Kuvendi i Kosovës, opozita përdor sërisht gazin lotësjellës

Kuvendi i Kosovës, opozita përdor sërisht gazin lotësjellës

Gazilotësjellës ka qenë sërisht i pranishëm në Kuvendin e  Kosovës. Autore e ka qenë përsëri opozita, veçmas lëvizja Vetëvendosja. Deputetet janë shpërndare, pasi qëndrimi në sallën e Kuvendit ka qenë i pamundur. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka thirrur mbledhje të kryesisë. Ende nuk dihet se si kanë depërtuar bombat …

Më shumë