KRYEFAQJA » LAJME » Rajoni (Faqe 221)

Rajoni

Incident në “Adem Jashari”

Incident në "Adem Jashari"

Një avion i shoqërisë Turkish Airlines ka dalë nga pista në momentin e uljes në pistën e aeroportit “Adem Jashari” të Prishtinës pasditen e së hënës, por pa probleme për pasagjerët. Përfaqësues të Aeroportit të Prishtinës kanë konfirmuar lajmin, por pa dhënë arsyet. Sipas tyre aeroporti shpallet i mbyllur për …

Më shumë

Arrestohet komandant “Daja”

Arrestohet komandant "Daja"

Ish-deputeti i parlamentit të Kosovës Azem Syla është dorëzuar në kufirin në mes Kosovës dhe Shqipërisë. Njoftimin e japin burime mediatike që citojnë avokatin e tij. “Azem Syla është në dorën e policisë, ndodhet rrugës për në Prishtinë” i tha avokati i tij Tomë Gashi gazetës Express. Emri i Azem …

Më shumë

Protesta në Shkup kundër vendimit për faljen e politikanëve të korruptuar

protesta ne shkup kunder vendimit per falje te politikaneve george ivanov president

Dhjetra mijera njerez protestuan ne Shkup kunder vendimit te presidentin Maqedonas George Ivanov per te falur politikanët të cilët po hetohen nga Prokuroria Speciale Publike per perfshirje ne manipulime zgjedhore dhe korrupsion. Para zhvillimit te zgjedhjeve te parakohshme te 5 qershorit, Presidenti Ivanov firmosi javen e shkuar amnisti per politikanet …

Më shumë