KRYEFAQJA » LAJME » Rajoni (Faqe 220)

Rajoni

Thaçi: Kosova sot nuk merr shembuj nga rajoni, por është bërë shembull për rajonin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mbledhur sot anëtarët e Këshillit Konsultativ për Komunitete, me të cilët ka diskutuar për gjendjen e komuniteteve në përgjithësi në Kosovë, për arritjet e deritashme dhe për punën që duhet bërë në të ardhmen. Sipas një deklarate të lëshuar nga Presidenca, Thaçi ka thënë …

Më shumë

BE-ja nuk lejon korrigjimin e marrëveshjeve Prishtinë-Beograd

Koçijançiç: Nuk ka pëparime në bisedimet Kosovë - Serbi

Zëdhënësja e shefes për Politika të Jashtme të BE-së, Maja Koçijançiç ka thënë se BE-ja në mënyrë konstante kërkon që marrëveshjet mes Prishtinës dhe Beogradit të zbatohen në tërësi. “Çdo sugjerim se marrëveshjet e arritura mes Prishtinës dhe Beogradit po korrigjohen është jashtë realitetit dhe një pjesëz e fabrikuar e …

Më shumë

Partitë politike shqiptare në Maqedoni nuk kanë deleguar anëtarë në këshillat zgjedhorë në afatin e duhur

Partitë politike shqiptare në Maqedoni, Bashkimi Demokratik për Integrim dhe Partia Demokratike Shqiptare, nuk kanë deleguar anëtarë në këshillat zgjedhorë, në afatin që është mbyllur të enjten në mesnatë. Me këtë, dy partitë kanë lënë të kuptohet se nuk janë të gatshme për të marrë pjesë në zgjedhjet e jashtëzakonshme …

Më shumë

Dorëhiqet Davutoglu

Dorëhiqet Davutoglu

Kryeministri turk Ahmet Davutoglu ka deklaruar se do të dorëhiqet nga të gjitha postet në Partinë për Drejtësi dhe Zhvillim, duke theksuar se nuk do të kandidojë më për kryetar partie në Kongresin që pritet të zhvillohet më 22 maj. Deklaratat e tij u bënë të enjten pas dite gjatë …

Më shumë

Mogherini në Kosovë

Mogherini në Kosovë

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, Zëvendëspresidente e Komisionit Evropian, Federica Mogherini,  viziton të enjten Kosovën, ku do takojë krerët e shtetit. Vizita vjen një ditë pasi Komisioni Evropian propozoi heqjen e vizave për qytetarët kosovarë. Burimet zyrtare të qeverisë theksojnë se, …

Më shumë