KRYEFAQJA » LAJME » Rajoni (Faqe 22)

Rajoni

Meta i akordon Fratinit “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

Meta i akordon Fratinit “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

Presidenti Ilir Meta i ka akorduar ish-ministrit të jashtëm italian, Franko Fratini Dekoratën “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”. Motivacioni është “Në mirënjohje të kontributit të tij të spikatur në forcimin e marrëdhënieve strategjike mes Shqipërisë dhe Italisë, për mbështetjen e pakursyer për integrimin europian dhe euroatlantik, dhe në veçanti për udhëheqjen e …

Më shumë

Presidenti Ilir Meta priti ministrin e jashtëm turk Çavushoglu

Presidenti Meta priti ministrin e jashtëm turk Çavuşhoglu

Presidenti Ilir Meta priti të premten në një takim të veçantë, Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Turqisë, zotin Mevlut Çavuşholu. Sipas njoftimit të zyrës së shtypit pranë presidencës zoti Meta vlerësoi marrëdhëniet e shkëlqyera midis dy vendeve dhe shprehu mirënjohjen për ndihmën dhe mbështetjen që Turqia i …

Më shumë

Kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi pret ministrin e Jashtëm të Turqisë Mevlut Çavushoglu

Kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi pret ministrin e Jashtëm të Turqisë Mevlut Çavushoglu

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Gramoz Ruçi, priti sot në ambjentet e Kryesisë së Kuvendit, Ministrin e Jashtëm të Turqisë, Mevlut Çavushoglu, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Shqipëri. Zoti Ruçi theksoi se marrëdhëniet e Shqipërisë me Turqinë janë strategjike, për shkak të lidhjeve historike, bashkëpunimit intensiv politik, …

Më shumë

BE: Frikë nga sulmet Kibernetike

Liderët e vendeve të BE-së ranë dakord të përforcojnë reagimin ndaj sulmeve kibernetike dhe fushatave të dezinformimit online, me qëllim mbrojtjen e zgjedhjeve të ardhshme europiane nga ndërhyrjet e jashtme. Nisma e fundit e bllokut 28-anëtarësh parashikon vendosjen e sanksioneve ndaj qeverive armike dhe individëve, si dhe gjoba të rënda …

Më shumë