KRYEFAQJA » LAJME » Rajoni (Faqe 211)

Rajoni

Kosovë, opozita: Serbia nuk e do Kosovën në BE

Pas përfundimit të Samitit Brdo-Brioni në Sarajevë, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha se shtetet e rajonit, përfshirë Serbinë, kanë rënë dakord të ndihmojnë njëra-tjetrën në rrugën e integrimit. Këtë nuk e beson opozita, ndërsa analistët thonë se politika e Serbisë përballë Kosovës mbetet ajo e Millosheviçit. Dialogu, pajtimi, mirëbesimi, …

Më shumë

Kosova çdo vit pranon nga diaspora 600-700 milionë euro

Konferenca “Diaspora-Investimet dhe Punësimi”, që po mbahet sot në Prishtinë, mblodhi për herë të parë në Kosovë një numër rekord investitorësh ndërkombëtarë e vendorë. Diaspora ka qenë dhe do të vazhdojë të mbetet e një rëndësie të veçantë për zhvillimin ekonomik të Kosovës, u theksua në nisje të konferencës. Përveç …

Më shumë