KRYEFAQJA » LAJME » Rajoni (Faqe 201)

Rajoni

Maqedoni, kryetari i LSDM, Zaev: Zgjedhje në nëntor nëse plotësohen kushtet

Maqedoni, Zaev vazhdon konsultimet për qeverinë

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare mund të mbahen në nëntor, nëse paraprakisht plotësohen kushtet e parapara me marrëveshjen e Përzhinës që parashikon zgjidhjen e krizës së rëndë politike në Maqedoni, ka deklaruar kryetari i Lidhjes Social Demokrate të opozitës, Zoran Zaev. Ai thotë se pa plotësimin e dy kushteve kryesore, pastrimin …

Më shumë

Kryeministri serb Vuçiç pas daljes së Britanisë nga BE: Serbia do të vazhdojë rrugën e integrimit

Vuçiç: Pajtohem me ripërcaktim të kufijve me Kosovës

Serbia do të vazhdojë rrugën e saj drejt integrimit në Bashkimin Evropian, pavarësisht vendimit të dalë nga referendumi në Britaninë e Madhe për daljen e vendit nga unioni, deklaroi kryeministri serb, Aleksandar Vuçiç. “Ne respektojmë vendimin e qytetarëve britanikë, por për ne mbeten thelbësore prosperiteti dhe stabiliteti, pasi qytetarët serbë …

Më shumë

Presidenti i Maqedonisë Ivanov akuzon të gjithë ata që sulmojnë VMRO-në

Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov ka akuzuar opozitën, sektorin civil, por edhe struktura nga jashtë për tentim të destabilizimit të vendit, por që sipas tij kanë dështuar falë politikave shtetërore që janë përballur me sukses me elementë të tillë, në kohën kur Maqedonia po përballej me krizën e migrantëve në …

Më shumë

Kosovë, qeveria miraton ndryshimet në projektligjin e financave publike

Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Isa Mustafa, ka zhvilluar mbledhjen e rregullt, në të cilën ka miratuar një projektligj dhe dokumente të tjera në kuadër të përgjegjësive kushtetuese dhe ligjore. Në hapje të mbledhjes, kryeministri Isa Mustafa duke folur për lirimin nga detyra të ministrit Ferid …

Më shumë