KRYEFAQJA » LAJME » Rajoni (Faqe 200)

Rajoni

“Dermatoza nodulare e gjedhit”, Shqipëria bllokon importin e mishit nga disa vende të Ballkanit

Kosovë: Dermatoza nodulare mbyll tregjet e kafshëve

Ministria e Bujqësisë dhe Ushqimit, njoftoi bllokimin e importit të kafshëve të gjalla dhe të mishit nga disa vende të Ballkanit, pas lajmeve se në disa shtete të rajonit është shfaqur sëmundja “dermatoza nodulare e gjedhit”. Kjo sëmundje, e cila nuk paraqet rrezik për njerëzit, është tani e pranishme në …

Më shumë

Gjukanoviç apel Kremlinit: Respekto të drejtën e Malit të Zi për anëtarësim në NATO

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç e konsideroi joracionale nismën ruse për neutralizimin ushtarak të Ballkanit dhe i bëri apel Kremlinit që të respektojë të drejtën e Podgoricës për marrjen e vendimit për anëtarësimin në NATO. “Ne respektojmë historinë e marëdhënieve ruso-malazeze, por edhe Rusia duhet të respektojë të …

Më shumë

Samiti i NATO-s në Varshavë, Ivanov refuzon pjesëmarrjen

Ivanov refuzon dekretimin e ligjit për gjuhët

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov nuk do të marrë pjesë në samitin e NATO-s në Varshavë për shkak të injorimit të së drejtës ndërkombëtare, të vendimit të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë në Hagë, të aspekteve gjeopolitike dhe sfidave të sigurisë në rajon. “Përderisa nuk merren parasysh këto fakte, …

Më shumë