KRYEFAQJA » LAJME » Rajoni (Faqe 192)

Rajoni

Shqipëri-Maqedoni: Nënshkruhet protokolli për ndjekje ndërkufitare

Shqipëri-Maqedoni: Nënshkruhet protokolli për ndjekje ndërkufitare

Shqipëria dhe Maqedonia nënshkruan sot në Tiranë një dokument që synon forcimin dhe bashkëpunimin policor dhe operacional ndërmjet strukturave të dy vendeve fqinje. Ky dokument i emërtuar “Protokolli ndërmjet Ministrisë së Punëve të Brendshme të Republikës së Shqipërisë dhe Ministrisë së Brendshme të Republikës së Maqedonisë për ndjekjen konstante ndërkufitare”, …

Më shumë

Kosovë, reforma zgjedhore shtyhet nga përplasjet politike

Reforma zgjedhore nuk do të jetë në rend dite në Kuvendin e Kosovës, përpara se të zgjidhen problemet apo çështjet për të cilat ka kundërshtime të skajshme ndërmjet partive politike të përfaqësuara në Kuvend, vlerësojnë përfaqësuesit e partive politike të Kosovës, në pushtet dhe opozitë. Kuvendi i Kosovës, pas përplasjeve …

Më shumë

Maqedoni, përfundojnë pa sukses bisedimet për zgjidhjen e ngërçit politik

Ka përfunduar pa sukses edhe një raund tjetër bisedimesh mes partive politike nënshkruese të Marrëveshjes së Përzhinës për dhënie fund të krizës politike në Maqedoni, që u zhvilluan në rezidencën e SHBA-së, në Vodno të Shkupit. Pas disa orësh negociatash, ambasadori amerikan në Maqedoni, Jess Baily në një prononcim për …

Më shumë