KRYEFAQJA » LAJME » Rajoni (Faqe 191)

Rajoni

Sulm tragjik në Turqi

Sulm tragjik në Turqi

Një tjetër ngjarje tragjike ka ndodhur në Turqi natën e ndërrimit të viteve. Të paktën 39 persona janë vrarë dhe 69 janë palgsour kur një persona ka qëlluar me armë në një klub nate në Stamboll. Midis të vrarëve 15 janë shtetas të huaj. Lajmi është konfirmuar edhe nga ministri …

Më shumë

Rumani, zgjidhet kriza politike, Grindeaun emërohet kryeministër

Rumani, kryeministri Grindeanu: Do hartojmë një ligj të ri antikorrupsion

  Presidenti i Rumanisë, Klaus Johannis, ka emëruar si kryeministër të ri të vendit 43-vjeçarin, Sorin Grindeaun, duke i dhënë kështu fund krizës politike në vend. Grindeaun është një anëtarë i partisë social-demokrate, e cila fitoi zgjedhjet e 11 dhjetorit si dhe kryetar i Këshillit Bashkiak të provincës Timis. Presidenti …

Më shumë

Erdogan sulmon NATO-n

erdogan, sulm, nato, bota

Vendet anëtare të NATO-s duhet të qëndrojnë në krah të Turqisë dhe jo të mbështesin organizatat terroriste, nëse e konsiderojnë Ankaranë aleate dhe partnere strategjike. Ky është paralajmërimi i presidentit turk Recep Tayyip Erdogan, gjatë fjalimit në një ceremoni vlerësimesh në Këshillin Shkencor turk për Kërkimet Teknologjike. Erdogan është shprehur …

Më shumë