KRYEFAQJA » LAJME » Rajoni (Faqe 190)

Rajoni

Maqedoni, Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve publikon listën me votuesit e kontestueshëm

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ka nisur me zbatimin e marrëveshjes së katër partive politike për përgatitjen e terrenit për zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare. Në faqen zyrtare të këtij institucioni janë publikuar emrat e rreth 40 mijë votuesve, shtetas të Maqedonisë, identiteti i të cilëve ishte kontestuar. Ata gjatë 25 ditëve …

Më shumë

Maqedoni, vazhdojnë bisedimet e grupit të punës për marrëveshjen e Përzhinës

Përfaqësuesit partive më të mëdha politike të Maqedonisë, nënshkruese të marrëveshjes së Përzhinës, takohen sot për të finalizuar çështjet rreth mediave, Qeverisë dhe Ministrisë për Punë të Brendshme. Pas përfundimit të takimit të mbrëmshëm Nikolla Todorov nga VMRO-DPMNE dhe Artan Grubi nga BDI thanë se është arritur pajtueshmëri për pjesën …

Më shumë

Përçahen strukturat e BDI-së; shkak Kodi Zgjedhor

Miratimi i ndryshimeve ligjore në Kodin Zgjedhor është shoqëruar me polemika mes deputetëve në Kuvend. Pavarësisht se BDI-ja në bisedimet për zgjidhjen e krizës ishte pajtuar me propozimet e LSDM-së për pastrimin e listës zgjedhore, dy deputetët shqiptarë Talat Xhaferi dhe Rafis Aliti kanë kundërshtuar ndryshimet, duke thënë se janë …

Më shumë