KRYEFAQJA » LAJME » Rajoni (Faqe 189)

Rajoni

Meta në selinë e AAK: Haradinaj, simbol i qytetarëve shqiptarë në të gjithë botën

Meta në selinë e AAK: Haradinaj, simbol i qytetarëve shqiptarë në të gjithë botën

Kreu i Parlamentit shqiptar Ilir Meta ka vizituar të dielën selinë e AAK-së në Prishtinë, ku ka shprehur solidaritetin ndaj liderit të kësaj partie, Ramush Haradinaj, i arrestuar prej afro një jave nga autoritetet franceze. “Arrestimi i Haradinajt ishte akt befasues dhe shokues” tha zoti Meta duke shprehur ndërkohë dhe …

Më shumë

Moti në Ballkan dhe Evropë

Bora, ballkan, reshje, rajoni, bllokim rrugesh

Ballkani vazhdon të jetë i përfshirë nga temperatura të ulëta dhe reshje të dendura bore. Mëngjesin e sotëm në Prishtinë termometri ka shënuar -25 gradë. Mediat kosovare shkruajnë se gjatë natës pritet që temperatura më e ulët të jetë -18 gradë celsius. Këto temperatura të ulëta kanë krijuar ngrica në rrugët …

Më shumë

LSI: Deklaratë me platformë të qartë vizionare në mbrojtje të drejtave legjitime të shqiptarëve

Rama i LSI: Largimi i Manjanit, synonte normalizimin e bashkëpunimit mes dy partive

Edhe LSI, partia e dytë kryesore në qeverinë shqiptare ka përshëndetur deklarata e përbashkët e partive shqiptare në Maqedoni. Nënkryetari i saj Luan Rama tha se “LSI përshëndet faktorin politik shqiptar në Maqedoni për qëndrimin e unifikuar dhe bashkimin në një platformë të qartë e vizionare për rolin e tyre …

Më shumë