KRYEFAQJA » LAJME » Rajoni (Faqe 180)

Rajoni

Kroacia mund thellë Kosovën në “Loro Boriçi”

Kroaci mund thellë Kosovën në "Loro Boriçi"

Kombëtarja e Kosovës në futboll ka pësuar një humbje poshtëruese 6-0 nga kombëtarja e Kroacisë, në ndeshjen e dytë të vlefshme për fazën kualifikuese të Botërorit “Rusia 2018”. Pavarësisht se takimi u zhvillua në Stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës me mbështetjen e tifozëve të shumtë nga Kosova dhe Shqipëria, ekipi …

Më shumë

Velia pret Thaçin

Velia pret Thaçin

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti sot në një takim Presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i cili shoqërohej nga Ministri i Bujqësisë, Memli Krasniqi dhe Ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku. Gjatë takimit, u theksua se zbatimi i marrëveshjeve dhe nismave bashkëpunuese që dy qeveritë qendrore dhe …

Më shumë

Thaçi dekoron Agollin me medaljen “Urdhri i Pavarësisë” nga Kosova

Thaçi dekoron Agollin me medaljen “Urdhri i Pavarësisë” nga Kosova

Një nga momentet kryesore të vizitës së presidentit Hashim Thaçi në Tiranë është takimi i tij me shkrimtarin e madh shqiptar Dritëro Agolli. Zoti Thaçi ka dorëzuar atij medaljen “Urdhri i Pavarësisë” nga Kosova, ndërsa zoti Agolli ka shprehur kënaqësinë që kjo medalje vjen nga “Republika e Shqipërisë përtej Drinit”. …

Më shumë

Thaçi: Arrestimi i drejtorit të policisë së Mitrovicës Jugore nga Serbia, paranojak dhe arbitrar

Thaçi: Arrestimi i drejtorit të policisë së Mitrovicës Jugore nga Serbia, paranojak dhe arbitrar

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka mbrojtur si të drejtë luftën e pjestarëve të UÇK, ndërsa e quajti si paranojak dhe arbitrar nga Beogradi arrestimin e drejtorit të policisë së Mitrovicës Jugore Nehat Thaçi. “S’mund t’i përgjigjemi arrestimeve me arrestime dhe dhunës me dhunë” ju përgjigj ai pyetjes së një gazetari gjatë një …

Më shumë