KRYEFAQJA » LAJME » Rajoni (Faqe 17)

Rajoni

“Omonia” është shprehur e shqetësuar për ngjarjen e rëndë

Bashkimi Demokratik i minioritetit etnik grek, “Omonia”, është shprehur i shqetësuar për ngjarjen e rëndë që u shoqërua në të njëjtat vleresime me kulmin e propagandës antigreke. Duke u shprehur në emër të pakicës etnike greke, organizata “Omonia” paraqet se sipas vlerësimeve të para, forcat policore duke anashkaluar rregullat e …

Më shumë

MEPJ : Ngjarja e Bularatit, e zhgënjyer nga politizimi i pajustifikueshëm i Athinës

MEPJ : Ngjarja e Bularatit, e zhgënjyer nga politizimi i pajustifikueshë i Athinës

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e Shqipërisë, shprehu keqardhjen për atë që ajo e quajti “politizimin e pajustifikueshëm të ngjarjes në shtetin fqinj” nga pala greke, pas ngjarjes së ndodhur sot në Bularat, Gjirokastër, ku humbi jetën shtetasi Konstandinos Kacifa. “Rrethanat në të cilat humbi jetën shtetasi Kacifa, …

Më shumë

Ngjarja në Bularat, Rama : Policia bëri detyrën! Asnjë jetë e pafajshme nuk humbi sot nga marrëzia ekstremiste!

Ngjarja në Bularat, Rama : Policia bëri detyrën! Asnjë jetë e pafajshme nuk humbi sot nga marrëzia ekstremiste!

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka reaguar pas diten e së dielës rreth ngjarjen që ndodhi në Bularat të Gjirokastrës, ku pas disa orë përpjekjesh me policinë një shtetas shqiptar u vra gjatë shkëmbimit të zjarrit. Më parë ky shtetas i identifikuar si Kostandinos Kaçifa, kishte qëlluar me armë në drejtim …

Më shumë

Qeveria e Zoran Zaevit në Maqedoni, dorëzon projektligjet për amendamentet kushtetuese

Qeveria e Zoran Zaevit në Maqedoni, dorëzon projektligjet për amendamentet kushtetuese

Qeveria e Zoran Zaevit në Maqedoni ka dorëzuar projektligjet për ndryshimet kushtetuese në Kuvend, ndërsa përmes sekretarit të përgjithshëm të LSDM-së, ka sqaruar se shqyrtimi i tyre do të marrë rreth dy muaj e gjysmë kohë, pasi për çdo amendament do të duhet të debatohet rreth 3 ditë. “Shpresoj dhe …

Më shumë