KRYEFAQJA » LAJME » Rajoni (Faqe 13)

Rajoni

Haradinaj për shkëmbimin e territoreve me Serbinë, dhe taksat

Haradinaj për shkëmbimin e territoreve me Serbinë, dhe taksat

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është shprehur këtë të martë kategorikisht kundër idesë së shkëmbimit të territoreve me Serbinë. Në një dalje për emdiat, Haradinaj bëri të ditur se këtë qëndrim të tij, ai ia kishte përcjellë edhe kancelarit austriak Sebastian Kurz, që vizitoi Prishtinës, dhe i cili shprehu mbështetjen …

Më shumë

Viti Mbarëkombëtar i Gjergj Kastriotit, Skënderbeut, presidenti Meta vizitë në Kalabri

Viti Mbarëkombëtar i Gjergj Kastriotit, Skënderbeut, presidenti Meta vizitë në Kalabri

Presidenti Ilir Meta në kuadër të Vitit Mbarëkombëtar të Gjergj Kastriotit, Skënderbeut ka nisur një vizitë zyrtare në Kalabri të Italisë. Sikurse njoftohet nga faqja në internet e presidencës, presidenti do të takohet me presidentin e Republikës Italiane, Sergio Mattarella dhe së bashku do të vizitojnë Kolegjin e Shën Dhimitër …

Më shumë

Kurtz nis takimet në Prishtinë, me mision rinisjen e dialogut në Bruksel

Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz mbërriti mbrëmë në Kosovë, në kuadër të vizitës në Ballkanin Perëndimor. Kancelari Kurz po takohet me presidentin e vendit, Hashim Thaçi dhe më pas do të pritet nga kryeministri, Ramush Haradinaj.Tema e diskutimit me Qeverinë eshte padyshim, rinisja e dialogut me Beogradin dhe arritja e …

Më shumë

Bërnabiç: Serbia nuk do të njohë Kosovën në fund të bisedimeve

Bërnabiç: Serbia nuk do të njohë Kosovën në fund të bisedimeve

Liderët kosovarë bëjnë gabim kur mendojnë se dialogu Prishtinë – Beograd në Bruksel do të sjellë automatikisht njohjen e Kosovës prej Serbisë. Paralajmërimi ka ardhur nga kryeministrja serbe Ana Brnabiç në një interviste me prestigjozen Fajnenëll Tajms. Ajo shkon edhe më tej kur thotë se gabojnë edhe ata që mendojnë …

Më shumë