KRYEFAQJA » LAJME » Rajoni (Faqe 11)

Rajoni

Reagimi i prezencës së OSBE-së në Shqipëri

Reagimi i prezencës së OSBE-së në Shqipëri

Vendimi i deputetëve të opozitës për t’u dorëhequr nga Kuvendi, minon procesin demokratik ligjvënës dhe përbën një heqje dorë, nga përgjegjësia e tyre për të përfaqësuar qytetarët që i kanë votuar. Reformat thelbësore dhe gjerësisht të mbështetura po vonohen. Ky ishte kryesisht reagimi i prezencës së OSBE-së në Shqipëri. Me …

Më shumë

Kryeparlamentari turk Yıldırım dorëhiqet, pasi po kandidon për kryebashkiak të Stambollit

Kryeparlamentari turk Yıldırım dorëhiqet, pasi po kandidon për kryebashkiak të Stambollit

Parlamenti i Turqisë pritet të zgjedhë kryetarin e ri më 24 shkurt pas njoftimit të kryetarit aktual për largimin e tij nga detyra për të garuar në zgjedhjet lokale për postin e kryebashkiakut të Stambollit. Nënkryetari Celal Adan mori përsipër detyrën pasi kryeparlamentari Binali Yıldırım, i cili po kandidon për …

Më shumë