KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 9)

LAJME

Studentët protestojnë për tarifat, Rama: Nuk shpenzojmë për studentët ngelës!

Protesta e studentëve shtrihet nga Tirana në qytete të tjera

Studentët e Universitetit të Tiranës kanë protestuar sot masivisht para Ministrisë së Arsimit për heqjen e pagesës për kredite të provimeve të mbartura, shtyrjen e afatit të pagesës vjetore dhe aplikimin me këste të pagesës vjetore. Ata kanë bojkotuar mësimin dhe kanë bllokuar rrugën para ministrisë duke hedhur parulla, madje …

Më shumë

Vettingu në Politikë, mbërrinë opinioni paraprak i Komisionit të Venecias

Deputetët e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë thyer bojkotin duke marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Legjislacionit dhe Komisionit të Ligjeve që shqyrton pikërisht propozimin e tyre për Vettingun në Politikë. Lidhur me nismën e tyre, kreu i Kuvendit Gramoz Ruci, bëri të ditur se tashmë …

Më shumë