KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 70)

LAJME

TRAJNERI I KOMBËTARES SË NËN-21-VJEÇARËVE BUSHI, FLET PARA MIQËSORES SË DYFISHTË ME MALTËN

TRAJNERI I KOMBËTARES SË NËN-21-VJEÇARËVE BUSHI, FLET PARA MIQËSORES SË DYFISHTË ME MALTËN

Dy ndeshjet miqësore me Maltën shënojnë edhe një kalim brezash për Kombëtaren shqiptare të futbollit për grupmoshën e Nën-21-vjeçarëve dhe prandaj këto takime mbartin një rëndësi të veçantë për trajnerin Alban Bushi. Për trajnerin e Shpresave, Malta nuk është një kundërshtar edhe aq i dobët. Sipas Bushit, dera është e …

Më shumë

Rama: “Shteti ynë s’lufton as me arkmorte dhe as me provokatorë varrimesh”

Rama: "Shteti ynë s’lufton as me arkmorte dhe as me provokatorë varrimesh"

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave në rrjetet sociale se shteti shqiptar po lejon ekstremistë grekë të fyejnë Shqipërinë. “Shteti ynë s’lufton as me arkmorte dhe as me provokatorë varrimesh. Kush erdhi për të provokuar, hyri, turpëroi veten e flamurin e tij dhe iku. Patriotizmi nuk është të urresh …

Më shumë

Ambasada e SHBA: reagon për komandimin e Lleshit si ministër i Mbrendshëm

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, ka reaguar këtë të enjte ndaj komandimit të Sandër Lleshit si ministër i Komanduar në Minsitrinë e Brendshme. Në një reagim të posaçëm në rrjetin social Facebook, ambasada thekson, se një Ministri e Brendshme plotësisht funksionale është një element kyç për të siguruar luftën …

Më shumë