KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 62)

LAJME

Ahmetaj: Të ardhurat e parashikuara për vitin 2019, 4.7% më shumë se 2018

Për të bërë një vlerësim që të ardhurat buxhetore për vitin 2019 do të jenë 4.7 përqind më shumë krahasuar me këtë vit, ministri i financave, Arben Ahmetaj, u shpreh përpara Komisionit të Ekonomisë se bazohet në katër faktore; rritja ekonomike dhe indeksi i çmimeve, politikat e reja fiskale si dhe …

Më shumë

Gjykata e Tiranës lë në fuqi masat e sigurisë për të pandehurit e dosjes “Babalja”

Gjykata e Tiranës lë në fuqi masat e sigurisë për të pandehurit e dosjes “Babalja”

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi masat e sigurisë për të pandehurit e dosjes “Babale”. Alfred Alizoti dhe Albert Veliu u lanë në “arrest me burg”, ndërsa për gazetarin Jetmir Olldashi është vendosur ‘detyrim paraqitje’ një herë në muaj. Prokuroria e Krimeve të Rënda ia ka kaluar për kompetencë …

Më shumë