KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 60)

LAJME

E Shtunë 26 Janar 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i ballkanit  është  në aktivitetin e periferisë me presion të ulët atmosferik e cila po ndikon mot relativisht te’ paqëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë. E Shtunë 26 Janar 2019 Dita e Shtunë dt 26 Janar 2019  moti do të jetë me alternime kthjellimesh vranësira mesatare deri të dendura ku në zonat malore do të ketë …

Më shumë

Shqipëria përshëndet votën pro të Athinës, për Marrëveshjen e Prespës

Shqipëria përshëndet votën pro të Athinës, për marrëveshjen e Prespës

Ratifikimi i Marrëveshjes së Prespës, për të ndryshuar emrin e Maqedonisë në Republika e Maqedonisë Veriore nga ana e deputetëve greke është përshëndetur nga Shqipëria. Drejtuesit më të lartë të shtetit dhe qeverisë shqiptare kanë përshëndetur ratifikimin e marrëveshjes. Presidenti Ilir Meta, Kryeministri Edi Rama,  kryeparlamentari Gramoz Ruçi dhe kreu …

Më shumë

Tiranë, presidenti Meta pret politikanen e njohur dhe ish-Zv/Kryeministre e Kosovës Edi Tahiri

Tiranë, presidenti Meta pret politikanen e njohur dhe ish-Zv/Kryeministre e Kosovës Edi Tahiri

Presidenti Ilir Meta ka pritur në një takim në Tiranë zonjën Edita Tahiri, politikanen e njohur dhe ish-Zv/Kryeministre e Kosovës. Në një reagim në rrjetet sociale zoti Meta shënon se “Pavarësia e Kosovës dhe konfirmimi i saj nga Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë, arritje madhore që i shërbyen edhe stabilitetit të …

Më shumë